WYNIKI KONKURSU

Data dodania: 07.05.2021

„Moja opowieść muzyce”

nagrody i wyróżnienia w PSM I st. im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim

W grupie  9-10 lat - Marysia Habrzyk, kl. I c 4, opowieść „Czarodziejski koncert” - nagroda specjalna

W grupie 11-12 lat

Nagrody:         

  • Gabriela Grudzień, kl. IV c 6, wiersz  „Skrzypce”
  • Helena Krawczykiewicz , kl. IV c 6, opowieść„ Violina w krainie wiecznej muzyki”
  • Zuzia Bodasińska, kl. V c 6, opowieść „Moc zapomnianych melodii”
  • Dominika Abramczyk, kl. V c 6, opowieść „Magia wiolonczeli”

Wyróżnienia:

Jagoda Wieczorek” , kl. IV c 6, opowieść „Duch fortepianu”

Klara Szulc, kl. IV c 6,  „Bajka o czterech magicznych strunach skrzypiec”

Sara Tomczuk, kl. II c 4, „Muzyczna opowieść”

13 +

Nagrody:

  • Adrianna Kosiorek, kl. II c 4, opowieść „Muzyczna przygoda”
  • Oliwia Radomska, kl. IV c 6, opowieść „Odpływamy”
  • Ola Gąsińska , kl. III c 4, opowieść „Muzyka z dawnych wieków”
  • Piotr Krawczykiewicz, kl. VI c 6, „Fraszki o gitarze”
  • Franciszek Kraszewski, kl. VI c 6,  wiersz „Ku czci perkusji”
  • Katarzyna Wojciechowska, kl. VI, c 6, opowieść „Ptaszek w fortepianie”
  • Lidia Kopyść, kl. VI c 6,  „Baśń o muzycznym naszyjniku”
  • Hanna Wlazło, kl. V c 6, nagroda specjalna za opowieść „Nutia w krainie dźwięków”

Wyróżnienia:

Faustyna Marzyńska , kl. V c 6, opowieść „Przygoda nutki si”

Gabrysia Stańczak, kl. VI c 6, „Baśń o krainie dźwięków”

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSPANIAŁYCH WIERSZY I OPOWIEŚCI!!!

 

 

 

 

„Bajkowo” w PSM i MSA

 

Wszystkie nadesłane przez naszych uczniów prace były bardzo interesujące, dlatego też zaproponowaliśmy zaprzyjaźnionej szkole udział we wspólnym przedsięwzięciu. Nauczyciele przedmiotów teoretycznych zainspirowani niezwykłymi opowieściami muzycznymi stworzonymi przez młode pokolenie zainicjowali niecodzienne wydarzenie pod nazwą:

 

„Spotkanie literacko-muzyczne on-line – Moja Opowieść o Muzyce”

 

Spośród ponad setki fantastycznych bajek, opowieści, wierszy i historii o muzyce napisanych przez uczniów PSM I st. im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim  oraz uczniów Miejskiej Szkoły Artystycznej I st. im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim jury złożone z nauczycieli obydwóch szkół wyłoniło najbardziej porywające i najciekawsze prace.

 

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy nauczycielom i Dyrekcji obydwóch szkół za życzliwe wsparcie tej inicjatywy! Cieszymy się, że nasza współpraca okazała się tak miła i owocna!

Nadmieniamy, że myślimy aby jeszcze w ramach tego spotkania:

 

  • Zorganizować wieczorek literacki („w realu”), gdy tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli
  • Przygotować wspólnie z uczniami ich bajki i opowieści do wydania w formie zbiorowej pracy

 

Także „Spotkanie literacko-muzyczne on-line – Moja Opowieść o Muzyce” trwa!!!

 

Gratulujemy wspaniałych pomysłów, inwencji literackiej, wyobraźni, znajomości terminologii muzycznej i talentu pisarskiego wszystkim uczestnikom wydarzenia. Wszystkie prace czytałyśmy z zainteresowaniem i podziwem.

 

 

Nauczyciele przedmiotów teoretycznych

 

 

 

 


 

W niektórych kategoriach prac uczniów PSM było mniej, stąd mniejsza ilość nagród i wyróżnień.

 

  1. Grupa wiekowa 9-10 lat

kategoria - Dźwięki i inne historie

I nagroda ex aequo – uczennice MSA „Baletnica”, „Porwanie ćwierćnuty”

II nagroda – uczeń MSA „Miłość muzyczna”

III nagroda – uczennica MSA, „Zwykły dzień nutek”

Wyróżnienie – MSA

kategoria - Opowieści o instrumentach

I nagroda – uczennica MSA, „Niechciana gitara”

II nagroda – Maria Chabrzyk i „Czarodziejski koncert” (PSM)

III nagroda – uczennica MSA, „Zaczarowana pięciolinia”

kategoria - Wiersze

I nagroda – uczeń MSA, „Wiersz”

II nagroda – uczeń MSA, „Każda nutka”

 

2. Grupa wiekowa 11-12 LAT

kategoria - Dźwięki i inne historie

I nagroda – uczennica MSA, „Bajka o muzyce”

II nagroda ex aequo – uczniowie MSA, „Poszukiwanie dźwięku Fis”, „Bajka o muzyce”

III nagroda – uczeń MSA, „Legenda o Półnutku”

Wyróżnienia – MSA

kategoria - Opowieści o instrumentach

I nagroda ex aequo – Helena Krawczykiewicz i „Violina w Krainie Wiecznej

Muzyki” (PSM) oraz Zuzanna Bodasińska i „Moc zapomnianych melodii” (PSM)

II nagroda – uczennica MSA, „Bajka o instrumentach”

III nagroda – uczeń MSA, „Bajka o krainie muzyki”

Wyróżnienia – Dominika Abramczyk „Magia wiolonczeli”(PSM) oraz MSA

kategoria - Wiersze

I nagroda ex aequo – Gabriela Grudzień i „Skrzypce” (PSM) oraz uczennica MSA, „Muzyczna uczta”

II nagroda – uczennica MSA, „Fortepian”

III nagroda – uczeń MSA, „Gama C-dur”

  1. Grupa wiekowa 13+

Kategoria - Dźwięki i inne historie

I nagroda ex aequo  – Adrianna Kosiorek i „Muzyczna przygoda” (PSM) oraz

Oliwia Radomska i  „Odpływamy” (PSM)

II nagroda – uczennica MSA, „Bajka o krainie Akompaniola i plemionach znaków chromatycznych”

III nagroda –uczennica MSA, „O tym, jak powstała muzyka”

Wyróżnienia – Lidia Kopyść i „Baśń o muzycznym naszyjniku” (PSM) oraz MSA

Kategoria - Opowieści o instrumentach

I nagroda ex aequo –uczniowieMSA, „Bajka muzyczna”, „Muzykowo”

II miejsce ex aequo  –Aleksandra Gąsińska i „Podróż w czasie” (PSM) oraz uczeń MSA, „Czy to statek?”

III miejsce –uczennicaMSA, „Zaczarowany flet”

Wyróżnienia – Katarzyna Wojciechowska i „Ptaszek w fortepianie” oraz MSA

Kategoria - Wiersze

I nagroda ex aequo – Piotr Krawczykiewicz i „Fraszki o gitarze” (PSM) oraz uczeń MSA, „Poszukujący weny”

II nagroda – uczennica MSA, „Bajka o dźwiękach, które zagubiły się na klawiaturze fortepianu”

III nagroda  – Franciszek Kraszewski i „Wierszyk ku czci perkusji” (PSM) oraz uczennica MSA, „Ciemne nuty”

Nagrody specjalne:

Spośród wszystkich opowiadań jury dodatkowo postanowiło wyróżnić: Hannę Wlazło - za porywającą narrację w opowiadaniu „Nutia w krainie dźwięków”.

Spośród wszystkich wierszy  jury dodatkowo postanowiło wyróżnić za formę poetycką wiersz ucznia MSA „W moim muzycznym świecie”

WSZYSTKIM LAUREATOM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

 


 

WYNIKI KONKURSU

Aktualności